Aktywny wypoczynek na Roztoczu

Posted on 7 lipca 2016

Roztocze oferuje każdemu turyście bardzo bogatą i zachęcającą ofertę na spędzenie wolnego czasu. Okolica ta, szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród turystów lubiących aktywny styl wypoczywania. Istnieje tutaj możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Większość z nich już na początku lata rezerwuje noclegi na Roztoczu (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,roztocze,58.html), szukając oferty odpowiedniej dla siebie.

Sporty wodne

Ze względu na swoją lokalizację, położenie i ukształtowanie terenu na Roztoczu szczególnie mocno rozwinęła się możliwość uprawniania niektórych sportów wodnych. Można tutaj pływać, nurkować, uprawiać wioślarstwo lub kajakarstwo. Największym zainteresowaniem cieszą się rzeki, które umożliwiają wodne szaleństwo, takie jak Tanew i Wieprz, a także ogólnodostępne kąpieliska w Krasnobrodzie, Majdanie Sopockim, Zwierzyńcu i Józefowie.

Sporty zimowe

Zima na Roztoczu także wychodzi naprzeciw oczekiwaniom turystów. Wyciąg narciarski w Krasnobrodzie mieszczący się na Chełmowej Górze oraz dwa wyciągi w Jacni nie pozwalają na nudę miłośnikom sportów zimowych. Bardziej doświadczeni mogą poszaleć na nartach lub na desce snowboardowej. Początkujący maja możliwość wykupienia lekcji z trenerem, który wtajemniczy  w szczegóły praktykowania tych sportów.

Jazda konna

Zwierzyniec jest miejscem, wybieranym przez osoby, które pasjonują się końmi. W miejscowości tej nie tylko można podziwiać piękny gatunek konika polskiego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Konik_polski), który żyje na wolności, ale także istnieje szansa na przejażdżki nim po roztoczańskich lasach. Również w Krasnobrodzie przy Sanatorium Rehabilitacyjnym dla Dzieci są organizowane konne podróże. Takiej okazji nie znajdziemy nigdzie więcej.

Kolarstwo i jazda rowerem

Roztocze cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród osób uwielbiających jazdę rowerem. Szlaków rowerowych jest tutaj całe mnóstwo. Najbardziej znany jest Szlak roztoczański mierzący ponad 45 kilometrów, prowadzący od Zwierzyńca przez Krasnobród do Majdanu Sopockiego. Jest także wiele innych tras rowerowych, które warto poznać udając się tu na wczasy, czy urlop. Wszystkie zahaczają o najciekawsze i najładniejsze miejsca na Roztoczu.

Spacerowanie i bieganie

Oprócz biegania i jazdy rowerem każdy może tutaj zakosztować uroczego spaceru po roztoczańskich lasach, polach i łąkach. Szlaków spacerowych jest tutaj na pęczki. Oznaczone są kolorem czerwonym, czarnym, zielonym, żółtym i niebieskim. Długość i stopień trudności tras jest zróżnicowany, dlatego z łatwością można wybrać dróżkę odpowiednią dla siebie. Letnicy, którzy mają ochotę na większy wysiłek, często te same trasy spacerowe przemierzają lekkim truchtem.

Bez kategorii


  1. Adi pisze:

    Super artykuł! Już wiem co będę robił na urlopie.

  2. Zdziś pisze:

    Jazda konna jest moją pasją, dlatego co roku zabieram rodzinę do Roztocza. Malownicza kraina gdzie można naprawdę wypocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>