Augustów – tam nie można się nudzić

Posted on 21 sierpnia 2016

Augustów jest niewielkim, słynącym ze swej atrakcyjności turystycznej miastem, położonym w północno wschodnich rejonach Polski. Otoczony jest licznymi jeziorami i lasami – położony jest bowiem w bardzo bliskim sąsiedztwie Puszczy Augustowskiej. Bliskość natury, urokliwe okolice, ciekawe miejsca i mnóstwo atrakcji sprawiają, iż miejscowość ta jest corocznie odwiedzana przez liczne grupy turystów i uważana za centrum turystyczne tego regionu. Miasto posiada bardzo dobrą infrastrukturę turystyczną oraz gastronomiczną, a także odpowiednią bazę noclegową  ➦[www.meteor-turystyka.pl]. Znajdziemy tam liczne kawiarnie, bary, puby oraz restauracje, w których można smacznie zjeść, a także miejsca, które są godne odwiedzenia – na przykład Muzeum Ziemi Augustowskiej, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej, Cmentarz Żołnierzy Radzieckich czy też Rynek Zygmunta Augusta, w centrum którego znajduje się park, niegdyś nazywany Ogrodem Saskim.

Wielu urlopowiczów nie wyobraża sobie pobytu nad jeziorami bez plażowania. W Augustowie znajdują się liczne, czyste i zadbane plaże, umożliwiające korzystanie z uroków słońca i czystej wody. Jeśli zaś nabierzemy ochoty na bardziej aktywną formę wypoczynku, do naszej dyspozycji są liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego – warto tutaj wspomnieć o jedynym w Polsce wyciągu nart wodnych http://wikimapia.org/]. Ciekawą opcją są również ścieżki kajakowe – prowadzą one poprzez puszczę Augustowską, zapewniając niesamowite widoki, świeże powietrze i wypoczynek w otoczeniu dzikiej przyrody i zieleni. Jeśli zaś o przyrodzie i lasach mowa, to będąc w Augustowie warto przynajmniej raz wybrać się w trasę jedną z licznych ścieżek rowerowych. Wytyczone są one wzdłuż ciekawych i interesujących miejsc, pozwalają dotlenić się maksymalnie rześkim powietrzem i podziwiać wspaniałe krajobrazy. Równie popularnym sposobem spędzania wolnego czasu jest uprawianie jeździectwa – umożliwiają to szkółki jazdy konnej. Augustowskie lasy to także raj dla tych, których pasją jest wędkarstwo i bez tej formy wypoczynku nie wyobrażają sobie udanych wakacji. Ryby można łowić niemal wszędzie – z łodzi oraz z brzegu – a czysta woda obfituje w różnorodne gatunki. Nie tylko wędkarze, ale i grzybiarze znajdą tu coś dla siebie – w lasach aż roi się bowiem od okazów takich jak borowiki, kanie, rydze czy podgrzybki.

Bez kategorii


  1. Julita pisze:

    Rzeczywiście urocza okolica i piękne widoki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>