Bielawskie Błota jako główna atrakcja w Karwi

Posted on 7 września 2016

Karwia od lat chętnie odwiedzana jest przez osoby, które chciałyby w spokoju wypocząć nad morzem. Wieś jest bardzo atrakcyjnie położona – jej wybrzeże należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Z drugiej zaś strony Karwia sąsiaduje z bardzo popularnym wśród turystów z różnych zakątków Polski Władysławowem. W okolicy jest zresztą co najmniej kilka ciekawych miejsc, które dobrze byłoby zobaczyć w trakcie urlopu nad morzem.

Bielawskie Błota to jeden z najatrakcyjniejszych rezerwatów przyrody nad Morzem Bałtyckim, który od dawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jeśli akurat planujemy urlop w Karwi z rodziną, na pewno dobrze byłoby wygospodarować chociaż trochę czasu, aby zobaczyć także i Bielawskie Błota. Są to duże mokradła położone na Pobrzeżu Kaszubskim, które obejmują ogromny kompleks torfowisk. To zresztą największe torfowiska typu bałtyckiego na terenie naszego kraju. To jeden z argumentów za tym, aby podczas pobytu nad morzem je obejrzeć. Warto zaznaczyć, że ten duży kompleks błotno – wodny to nie tylko ogromna atrakcja dla turystów, którzy na wakacje przyjechali do Karwi lub innej pobliskiej miejscowości. Bielawskie Błota to miejsce, gdzie można spotkać wiele ptaków krajowych, jak i gatunków migracyjnych. Każdy miłośnik przyrody w stanie naturalnym powinien być zachwycony odwiedzeniem tego niezwykłego miejsca. Bielawskie Błota to m.in. noclegowisko oraz lęgowisko żuawi. Tutaj zresztą ptaki te odpoczywają również podczas przelotów jesiennych i wiosennych. To jednak jeszcze nie wszystko. Nadmorski rezerwat jest jednym z dwóch w naszym kraju lęgowisk łęczaka. Oczywiście w obrębie Bielawskich Błot możemy zobaczyć także wiele interesujących roślin. Chodzi tutaj także o gatunki bardzo rzadkie albo też objęte ochroną, jak chociażby woskownica europejska czy malina moroszka.

Jeśli chcecie zobaczyć przepiękne Bielawskie Błota latem, trzeba oczywiście odpowiednio wcześnie zarezerwować jakieś noclegi. Na szczęście można to obecnie bardzo łatwo załatwić. Co istotne, wybór jest naprawdę duży. Wystarczy dobra baza noclegowa, aby znaleźć jakiś elegancki pensjonat tuż nad brzegiem morza, korzystne cenowo kwatery prywatne albo dobry ośrodek wypoczynkowy. To nic trudnego.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>