Bogactwo naturalne Inowrocławia

Posted on 23 marca 2017

Co jest obecnie najbardziej modne w dobieraniu miejsca i sposobu na spędzenie wakacji czy urlopu? Nieustannie trwa "wyścig", w których poszczególne miasta Polski wprowadzają do swojej oferty coraz to nowsze rzeczy i bardziej ciekawe miejsca. Ostatnio odwiedziliśmy Wałbrzych {http://sprawnykregoslup.pl/-na-wakacje-walbrzych-992/}, a dziś swoje kroki kierujemy do Inowrocławia.

Miasto nieco odstaje od innych, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Czym więc przyciąga nas to miejsce? Czy elementem magnetycznym i jednocześnie magnetyzującym jest infrastruktura taka jak inowrocławskie noclegi {www.meteor-turystyka.pl/noclegi,inowroclaw,0.html}, hotele, restauracje czy ciekawe obiekty architektoniczne? Oczywiście, po części tak, jednak został on obdarzony największym skarbem przez samą naturę, a cała powstała otoczka jest tylko dobrym wykorzystaniem potencjału.

Czego więc możemy tu doświadczyć?

Przede wszystkim to kontakt z naturą i nietknięte przez człowieka tereny leśne. Nie dziwi więc, że miasto ma oficjalny status uzdrowiska, a już na jego zachodniej części baza noclegowa składa się głównie z miejsc uzdrowiskowych. Największym skarbem tego miejsca jest woda mineralna – Inowrocławianka {https://pl-pl.facebook.com/inowroclawiankawoda}. Obecnie, każde większe czy mniejsze miasto, które ma taki charakter ma swoją wodę. Większość wydobywa ją z głębinowych zasobów i te faktycznie są bogate w składniki mineralne i świetnie działają na nasz organizm. Jednak są również miasta, które mimo uzdrowiskowo-turystycznego charakteru po prostu nie mają w swoich zasobach głębinowych wody mineralnej, dlatego też tworzy się butelkowaną zwykłą, które jest sztucznie mineralizowana i sprzedawana pod logiem wody z naturalnych głębinowych wydobyć. Nie jest to uczciwa polityka, jednak bardzo napędza gospodarkę miasta i przede wszystkim promuje je na całą Polskę.

Inowrocław ma swoją pijalnię wód, czyli miejsce gdzie można skosztować tutejszej głębinowej i zdrowej cieczy w połączeniu z miejscem rozrywki. Jest to duży budynek, w którym możemy zrelaksować się oraz napić się kawy lub herbaty. Degustacja wody jest darmowa. Musimy tylko zapłacić symboliczną kwotę za zakup całodobowego biletu. Jest to jedno z niewielu takich miejsc w Polsce. Bardzo przyciąga turystów i samych mieszkańców oraz promuje markę na cały kraj. W pełni wykorzystuje swój naturalny potencjał i nie musi zbytnio naginać rzeczywistości, aby być jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Bez kategorii


  1. kaMa pisze:

    Inowrocław chyba zapiszę na liście miast wartych odwiedzenia.

  2. kujawianin pisze:

    dla mnie w tym regionie wygrywa Bydgoszcz. :-)

  3. ugi_bugi pisze:

    Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń czy Włocławek – każde warte odwiedzenia. W każdym też jest rozbudowana baza noclegowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>