Co robić w Krakowie?

Posted on 15 stycznia 2017

Nie wiecie co zrobić z wolnym weekendem? Nie macie zbyt wielu środków, ani pomysłu na to, gdzie go spędzić? Chcielibyście pobyć w nowym miejscu i poznać nowych ludzi? Polecamy Kraków. A dlaczego? W żadnym miejscu w Polsce nie znajdziecie tylu kolorowych ludzi w jednym miejscu. Jest to miasto artystów, co widać od razu, kiedy wysiądzie się na dworcu. Awangardowe fryzury, szalone ubrania oraz otwarte umysły – to to, co wyróżnia mieszkańców tego miasta.

Kraków jest dużym ośrodkiem akademickim w kraju i to właśnie oferta kształcenia skłania do przyjazdu tutaj wielu ludzi. Można tutaj studiować na uczelniach technicznych, humanistycznych, a także artystycznych takich jak Akademia Muzyczna czy Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna. To sprawia, że na każdym kroku można poznać kogoś ciekawego, a oferta miejsc do spędzania wieczorów i nocy jest ogromna. Ilość klubów pozwala na wybranie miejsca z ulubioną muzyką, co gwarantuje szampańską zabawę. Po szalonej nocy można wybrać się w nieco bardziej spokojne miejsce. Osobiście polecamy wizytę w Muzeum Narodowym. Jeśli jesteście studentami, to wejście na główne wystawy będzie was kosztowało tylko dwa złote. W tym miejscu zachwycić się można obrazami takich twórców jak Stanisław Ignacy Witkiewicz, Olga Boznańska, Józef Chełmoński czy Jacek Malczewski. Muzeum w swoich zbiorach posiada dzieła nie tylko polskich autorów, ale także twórców sztuki europejskiej i pozaeuropejskiej. Kolekcja jest uważana za jedną z najbardziej istotnych nie tylko na terenie kraju, ale także świata. To miejsce bardzo inspirujące, pozwalające na poszerzenie swoich horyzontów.

Jeśli oglądanie sztuki w muzeum to kompletnie nie wasze klimaty, zachęcamy do odwiedzenia krakowskiego Kazimierza. To miejsce bardzo ciekawe pod względem infrastruktury. To stara, żydowska dzielnica miasta, która robi wrażenie na wszystkich przybywających tu osobach. Synagogi, cmentarze, żydowskie napisy tworzą bardzo osobliwy klimat.

Polecamy hotele i hostele ze względu na miejsca noclegowe znajdujące się w starych kamienicach i oficynach. Niekiedy można poczuć jak się dwudziestoleciu międzywojennym. Baza noclegowa w Krakowie jest bardzo szeroka {możesz to sprawdzić tutaj – } i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Noclegi w Krakowie z pewnością was i waszego portfela nie zawiodą. Zapraszamy.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>