Czaplinek – wiele atrakcji w jednym miejscu

Posted on 8 lutego 2017

Leżący w województwie zachodniopomorskim Czaplinek to jedna z tych miejscowości, które na pewno warto odwiedzić podczas urlopu. Jest tutaj bardzo wiele atrakcji dla tych osób, które zdecydują się spędzić urlop właśnie tutaj. Można także liczyć na sporą dawkę ciszy i spokoju, czyli tego, czego dzisiaj najczęściej szukamy w czasie wypoczynku. Na pewno na uwagę zasługuje także między innymi baza noclegowa [informacje: ], miejscowość bowiem pod względem infrastruktury turystycznej rozwija się bardzo prężnie. To zaś powoduje, że bez problemu można tutaj znaleźć dla siebie idealne noclegi: to wiele miejsc w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych czy też kwaterach prywatnych.

Bliskość jeziora Drawsko to jedna z atrakcji tego właśnie miejsca. Dzięki temu każdy, kto chce wypocząć nad wodą, nie będzie miał tutaj najmniejszego problemu. Możliwość kąpieli czy opalania to tylko jedne z nielicznych atrakcji, jakie nad brzegiem jeziora czekają na turystów. Jeżeli ktoś preferuje bardziej aktywny urlop, bez problemu może tutaj oddać się przyjemności uprawiania sportów wodnych. Na miejscu działają nie tylko wypożyczalnie niezbędnego do tego sprzętu, ale także bez najmniejszych problemów można znaleźć miejsca, gzie udzielane są lekcje dla początkujących. Organizowane są także spływy kajakowe Drawą, a bardzo wiele możliwości sprawia, że nawet ci, którzy nigdy nie byli na takim spływie, bez problemu sobie na nim poradzą. Oczywiście nad ich prawidłowym przebiegiem czuwa profesjonalna kadra.

Czaplinek to także bardzo wiele interesujących, zabytkowych miejsc. Osada Sławogród [więcej: https://pl-pl.facebook.com/S%C5%82awogr%C3%B3d-335774676528428/] to jedno z tych, które są często odwiedzane przez turystów. Jest to wierna replika osady z dawnych czasów, wchodząc tutaj można odnieść wrażenie, jakby czas cofnął się o stulecia do tyłu. Idealne miejsce do tego, aby dowiedzieć się nieco więcej o historii powstania naszego kraju. Czaplinek to poza tym jedna z nielicznych miejscowości, gdzie do dzisiaj zachował się układ ulic, jaki był stosowany w średniowieczu. Przy uliczkach warto odwiedzić takie budynki, jak na przykład kościół św. Trójcy. Wewnątrz tej właśnie budowli na podziw zasługuje ołtarz baldachimowy, stanowiący w zasadzie dzisiaj unikat, jeśli chodzi o zabytkowe tego typu obiekty. Na zewnątrz można podziwiać dzwonnicę kozłową, która stoi w tym właśnie miejscu nieprzerwanie od XVIII wieku. Jeżeli jesteście zainteresowani tego typu obiektami architektonicznymi, warto także udać się w inny zakątek Polski – w Węgorzewie [tu: http://sprawnykregoslup.pl/cerkiew-swietego-krzyza-w-wegorzewie-505/] bowiem można znaleźć interesującą cerkiew i wiele innych atrakcji.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>