Dlaczego warto odwiedzić Bolesławiec? – Główne atrakcje

Posted on 16 grudnia 2016

Jest w Polsce kilka najpiękniejszych miast, które mimo swojego niepowtarzalnego uroku i wartości historycznej, nadal pozostają daleko poza rankingiem popularnych miejsc do zobaczenia. Jest to niezwykle krzywdzące, ponieważ takie miasta mają równie dużo do zaoferowania, co te najpopularniejsze, choćby Kraków czy Warszawa. Takim miastem, które mimo niezwykłej historii i dużego wpływu na rozwój kulturowy i gospodarczy kraju pozostaje w cieniu, jest Bolesławiec – miasto leżące w województwie dolnośląskim, które prawa miejskie uzyskało w roku 1251. Jest to długowieczne miasto, które najbardziej chyba zasłynęło z niesamowitych wyrobów ceramicznych, porównywanych do porcelany ćmielowskiej, która z kolei jest obecnie już kultowa i osiąga wysokie ceny sprzedaży.

Wyroby ceramiczne w Bolesławcu wykonywane są wyjątkowo rzadką metodą stemplowania, natomiast cały proces tworzenia i gotowe już produkty można oglądać na żywo, ponieważ wstęp do fabryki tych produktów za pewną opłatą jest jak najbardziej możliwy. Ponadto warto pamiętać o tym, że Bolesławiec jako miasto stare i stojące na fundamentach wielowiekowych tradycji ma przepiękną architekturę, która obecnie doskonale komponuje się z nowoczesnością, jaką niewątpliwie można zauważyć będąc w tym mieście. Udowadnia to tylko, jak doskonale to miasto się rozwija. Tą wspaniałą podróż przez historię może nam zafundować właśnie Bolesławiec. Te wszystkie cechy sprowadzają nas do jednego, niezwykle prostego wniosku – do Bolesławca warto się wybrać.

Jeżeli przyjedziemy do tego miasta z daleka, możemy bez problemu znaleźć tu odpowiedni dla nas nocleg, ponieważ tamtejsza baza noclegowa jest niezwykle obszerna, jak na takie niepopularne turystycznie miasto. Odpowiednią frazą wpisaną w wyszukiwarkę internetową: „Bolesławiec noclegi” możemy szybko sobie załatwić całą procedurę bukowania pokoju na nocleg, w którym będziemy mogli odpocząć po całym dniu zwiedzania Bolesławca.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>