Karpacz w pełnej odsłonie

Posted on 22 lutego 2017

Latem, zielone przestrzenie, w których skryte są stare kopalnie, wodospady i skałki, zimą zaś zachwycające górskie pejzaże, tak w jednym zdaniu można opisać Karpacz. Ta wyjątkowa miejscowość położona jest w województwie dolnośląskim przy granicy czeskiej. Tu do dyspozycji mamy najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę, u podnóża której znajduje się rozbudowana baza noclegowa. Tutejsze noclegi [info na Meteorze] zapraszają wszystkich turystów, szukających zróżnicowanej rozrywki. Cieplejsze dni to okazja do spróbowania swoich sił w spływach kajakowych, po przepływającej przez centrum miejscowości Łomnicy. Piesze wędrówki po oplatających Karpacz szlakach turystycznych z pewnością zaowocują wieloma niespodziankami.

Dotrzeć bowiem tu możemy do dzikiego wodospadu, który przypomina te ze starych pocztówek. Kopalnie uranu skrywają dla nas wycieczkę w przeszłość – przeszłość górnictwa. Ekspozycja obejmuje stroje ochronne, maszyny, a nawet elementy wypoczynkowe, kuracjuszy. Tak – niegdyś kopalnie uranu traktowane były jako zdrowotne. Dziś bezpiecznie możemy przemierzać ponad kilometrowe odcinki podziemnych korytarzy. Jest też Świątynia Wang, z którą wiąże się ciekawa historia, która jest jednym z bardziej wartościowych zabytków w miejscowości. Nie zapominajmy o Zamku Książ, który zachwyca bajeczną oprawą, a wewnątrz ukazuje tradycję życia z XIII wieku. W pogoni za przeszłością, warto udać się również do starego dworca, który dziś funkcjonuje jako Muzeum zabawek lub do Młynu Miłości.

Zimą natomiast, Karpacz to prawdziwa mekka dla narciarzy. Tu znajdują się bowiem stoki o umiarkowanej trudności, na których znajdziemy także wyciągi i wypożyczalnie sprzętu. Profesjonalny instruktor pomoże nam stawiać pierwsze kroki, a szkoląc swoją technikę, nie zapominajmy o uskutecznianym w okolicy narciarstwie biegowym, do którego przygotowano specjalne trasy. Lodowiska są ciekawą alternatywą dla najmłodszych, zaś po ciężkim dniu, przepełnionym wysiłkiem, warto udać się na basen, na którym możemy skorzystać z sauny czy jacuzzi. Tutejsze karczmy również pomogą nam utrzymać formę, proponując w swoim menu sytą strawę, zgodną z karkonoskimi zwyczajami. Regionalne przysmaki, takie jak kwaśnica, podana z pajdą domowego chleba, doda nam energii na cały dzień.

Karpacz to małe miasteczko, które skupia swoje wysiłki na rozbudowie oferty turystycznej. Dzięki temu my możemy cieszyć się cudownymi wakacjami, pełnymi mocnych wrażeń.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>