Lądek-Zdrój dla wspinaczy

Posted on 2 stycznia 2017

Miasto usytuowane w województwie dolnośląskim, w dolinie rzeki Białej Lądeckiej kojarzone jest głównie z uzdrowiskiem. Nic dziwnego, bowiem jest ono jednym z najstarszych w Europie, a opiera się na radoczynnych cieplicach siarczkowych i fluorkowych. Właśnie ze względu na to do miasta przybywa wielu kuracjuszy cierpiących na choroby reumatologiczne, neurologiczne i ortopedyczne. Sanatorium stale przeżywa oblężenie, więc warto dużo wcześniej zadbać o nocleg. Jeśli nie w obiektach uzdrowiskowych to w innych wchodzących w skład bazy noclegowej. Należą do nich: hotel, ośrodek wypoczynkowy, prywatne pokoje gościnne, a także wille i gospodarstwa agroturystyczne. Rezerwacji w tych miejscach również należy dokonywać odpowiednio wcześniej. Warto w celu wyszukania odpowiedniej oferty skorzystać z internetowej wyszukiwarki obiektów noclegowych ->>meteor-turystyka.pl/noclegi,ladek-zdroj,0.html.

Oblężenie miasta nie jest związane tylko z uzdrowiskiem. Wręcz przeciwnie, dużą falę turystów stanowią wspinacze i piechurzy, którzy znajdują tu doskonałe szlaki do ćwiczenia swych umiejętności lub zaawansowanego wspinania. Dla drugiej grupy, czyli piechurów miasto przygotowało doskonale oznaczone trasy o zróżnicowanym poziomie trudności oraz długości przejścia. Wszystko można łatwo dostosować do swojej aktualnej kondycji fizycznej. Natomiast dla kolejnej grupy odwiedzających, czyli miłośników starych, ale dobrze zachowanych obiektów zabytkowych są inne atrakcje. Pierwszą z nich jest zwiedzanie zamku na skale, które odbywa się z przewodnikiem. Skorzystać z tej opcji można codziennie od godziny 10 do 17-nastej za niewielką opłatą w kasie. Przy wcześniejszym dokonaniu rezerwacji można zamówić oprowadzanie w języku angielskim lub niemieckim.

Warto wybrać się także do skansenu znajdującego się w Kątach Bystrzyckich ->> https://pl.wikipedia.org/wiki/K%C4%85ty_Bystrzyckie. Od 2003 roku przyciąga on odwiedzających swoją bogatą ofertą opowiadającą o XIX-wiecznym życiu tego regionu. Do skansenu wchodzi się paradną bramą, natomiast z drugiej strony zostało stworzone wyjście na pola i lasy. Służyło ono także do ucieczki w razie zbliżającego się niebezpieczeństwa. O obronnej postawie świadczy także wygląd osady przypominający twierdzę. Widok na miasto rozchodzi się z wieży widokowej znajdującej się na Górze Borówkowej. Znajduje się ona na wysokości 900m.n.p.m. Wszystkie informację na temat tego jak na nią dotrzeć znajdują się na oficjalnej stronie miasta. Należy również dotrzeć do mostu św. Jana, który jest dwuprzęsłowym gotyckim zabytkiem z 1565 roku. Miasto posiada jeszcze wiele innych atrakcji, na które warto poświęcić trochę wolnego czasu.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>