Mrągowo dla zwiedzających

Posted on 15 grudnia 2016

Mrągowo, położone w województwie warmińsko – mazurskim (województwo warmińsko- mazurskie – baza Wikipedii) jest jednym z najpiękniejszych miejscowości leżących na Pojezierzu Mazurskim. Teren położenia miasta charakteryzuje się dużą liczbą jezior oraz pagórków pochodzenia lodowcowego z Wzniesieniem Wyszemborskim, które wpływa na kształtowanie się specyficznego mikroklimatu w mieście i najbliższej okolicy. Miasto leży w krajobrazie młodo – glacjalnym, pagórkowatym i pojeziernym, dzięki czemu krajobraz jest tak zróżnicowany, że zachwyca oko każdego, zarówno turystów jak i miejscowych mieszkańców.

W Mrągowie znajduje się wiele miejsc, które doskonale spełniają rolę miejsc do wypoczynku i rekreacji. Alejki, ukwiecone skwery, galeria kamiennych rzeźb pod gołym niebem, parki, promenada wzdłuż jeziora Czos zachęcają do spacerów, tak samo w dzień, jak i późnymi wieczorami czy też w nocy. Każdy zwiedzający z pewnością powinien zatrzymać się na molo, gdzie może poobserwować wodne ptactwo, żaglówki czy łódeczki pływające po jeziorze, a także festiwalowy amfiteatr. W upalne dni turyści i miejscowi znajdą ochłodę przy jeziorku Magistrackim, przy mrągowskich fontannach, na placu PCK, Wyzwolenia, w Parku Lotników, na plażach i przy Źródełku Miłości.

Mrągowo to bez wątpienia miasto, gdzie mogą odpocząć zarówno starsi, jak i młodsi. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Turyści, którzy chcą zobaczyć coś ciekawego powinni obejrzeć Miasteczko Westernowe Mrongoville, Muzeum Sprzętu Wojskowego czy też Muzeum Ziemi Mrągowskiej. Dużym zainteresowaniem cieszą się również Ogrody Pokazowe i Motylarnia, położone w Marcinkowie, około 2 km od Mrągowa. Dla tych bardziej aktywnych z pewnością można polecić Fun Park, gdzie można pojeździć na quadach bądź na torze kartingowym, zagrać w paintball, zorganizować imprezę integracyjną czy też okolicznościową. W Mrągowie znajdują się również: tor motocrossowy oraz lodowisko.

Warto przyjechać do Mrągowa chociaż na weekend choć lepiej zostać tu na dłużej, aby w pełni zaznać mazurskiego klimatu. Mrągowo posiada szeroką ofertę noclegową (Mrągowo noclegi – baza Meteora), więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Polecić można tutaj jeden z największych, Hotel Mercure Mrągowo Resort&Spa, Hotel Mazuria czy też Hotel Solar Palace SPA&Wellness. Dla tych, którzy chcą odpocząć w zaciszu z pewnością idealne okażą się Pensjonat Wileński Mrągowo albo Pensjonat Edyta. Warto przyjechać do Mrągowa, bo jego walory zachwycą każdego, zarówno młodszego jak i starszego.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>