Na urlop do Leska

Posted on 30 września 2016

Bieszczady są celem wielu wakacyjnych i urlopowych podróży. Jedną z chętnie odwiedzanych miejscowości jest Lesko. Jest to miasto województwa podkarpackiego, stolica powiatu jak i siedziba gminy. Położone nad Sanem na obszarze Gór Sanocko-Turczańskich. Okolica tego miejsca ma wyjątkowo piękne krajobrazy, dziką przyrodę i unikalną faunę oraz florę, a miasto oferuje bardzo liczne atrakcje i możliwość wypoczynku w bliskim kontakcie z naturą.

Lesko corocznie przyciąga liczne grupy turystów w każdym wieku – seniorów, rodziny z dziećmi, a także grupy młodzieży. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Miasto posiada bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, a baza noclegowa {http://meteor-turystyka.pl/noclegi,lesko,0.html} tego miejsca jest bardzo obszerna i z pewnością dla każdego dobierze sobie odpowiedni nocleg. Turyści mogą wynająć sobie kameralny pokój w jednym z hoteli lub pensjonatów, zamieszkać w wynajętym domku lub zatrzymać się w ośrodku wypoczynkowym lub w schronisku. Ci, którzy lubią swojskie, wiejskie klimaty i wypoczynek w tego typu miejscu, na pewno zatrzymają się w gospodarstwie agroturystycznym.

Lesko oferuje bardzo liczne możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wzdłuż wspaniałych widoków i przepięknych krajobrazów wytyczono liczne ścieżki rowerowe, a także piesze szlaki turystyczne, przemieszczając się którymi, możemy podziwiać przepiękne miejsca i oddychać świeżym powietrzem, odpoczywając od miejskiego gwaru i zgiełku oraz od codziennych spraw, zajęć i obowiązków. W okolicy znajduje się także stadnina koni – coś w sam raz dla amatorów jeździectwa. Jeśli należymy do osób, które nie wyobrażają sobie udanego urlopu bez wędkowania – wody roją się tam od rozmaitych gatunków ryb, a jest to tu bardzo popularną rozrywką. Znajdzie się także coś dla wielbicieli bardziej ekstremalnych sportów – nieopodal istnieje możliwość gry w paintball – polegającym na strzelaniu do drużyny przeciwników, popularny ostatnio rodzaj sportu.

Znajdziemy to również liczne zabytki i ciekawe miejsca, w które zdecydowanie warto się wybrać i zobaczyć. Jednym z nich jest wybudowany w 1896 roku ratusz, znajdujący się w centrum miejskiego rynku {https://pl.wikipedia.org/wiki/Ratusz_w_Lesku}. Nad wejściem możemy zobaczyć herb Leska z okresu pierwszych właścicieli – Kmitów. W samym mieście oraz jego okolicy znajdują się także liczne kościoły, cerkwie i synagogi, pięknie zdobione w środku.

Bez kategorii


  1. Dagmara pisze:

    Warto się wybrać z dziećmi – piękna okolica!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>