Największe atrakcje turystyczne Myślenic

Posted on 13 stycznia 2017

Dlaczego warto wybrać się do Myślenic chociaż na kilka dni? Co sprawia, że z roku na rok to miasto staje się coraz popularniejszym celem wakacyjnych podróży czy urlopów w innym okresie niż wakacje? Jakie atrakcje turystyczne znajdziemy w tych okolicach?

Na pewno Myślenice to bardzo atrakcyjna miejscowość, której lokalizacja przy głównej trasie łączącej Kraków z Zakopanem powoduje, że wybór tej miejscowości jako miejsca wakacyjnej podróży jest bardzo dobrym pomysłem. Nawet osoba, która nie ma doświadczenia w prowadzeniu auta, bez problemów bowiem poradzi sobie z dotarciem do Myślenic [klik➣wikipedia]. Niewątpliwie atrakcyjne położenie na tej trasie powoduje także, że noclegi w Myślenicach [klik➣meteor] są często wybierane przez turystów, którzy chcą zrobić sobie przerwę w podróży na przykład w Tatry. Na pewno Myślenice to także doskonała baza noclegowa, jeśli planujemy krótkie wypady do okolicznych miejscowości.

W Myślenicach znajdziemy mnóstwo sposobów na spędzanie wolnego czasu. W zależności od pory roku łatwo natrafimy tutaj na atrakcje sezonowe, jak na przykład możliwość uprawiania sportów zimowych na stokach narciarskich. Niewątpliwie jest to świetna propozycja dla pasjonatów białego szaleństwa, którzy oprócz warunków na stoku cenią sobie także przepiękne widoki, jakie możemy obserwować z najpopularniejszego wśród narciarzy miejsca w Myślenicach – góry Chełm. Wybranie się na tą górę jest godne polecenia również latem, ponieważ na jej szczycie znajduje się wieża widokowa, do której absolutnie warto zajrzeć przebywając w okolicy. Widoki, które możemy obserwować z tej wieży są naprawdę zachwycające. Z kolei w lecie warto wybrać się w te okolice przede wszystkim ze względu na mnóstwo sportowych atrakcji. W myślenickim Parku Przygody organizowanych jest w trakcie sezonu turystycznego wiele wydarzeń o charakterze sportowym, a pobliskie tereny zachęcają do organizowania pieszych wycieczek, uprawiania kolarstwa czy jazdy konnej. Tak więc w tych okolicach naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie.

Myślenice to nie tylko miejsce atrakcyjnie dla poszukujących mocnych wrażeń turystów. W te okolice powinny wybrać się także osoby, które cenią sobie walory historyczne czy architektoniczne miejsca. Myślenice to zatem miejsce godne polecenia dla każdego turysty, niezależnie od jego zainteresowań.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>