Oaza spokoju i relaksu na Kaszubach

Posted on 27 października 2016

Dziś zabierzemy Was na magiczne Pojezierze Kaszubskie. Malownicze jeziora tworzą tutaj prawdziwą sieć, niczym mniejsza wersja Wielkiej Krainy Jezior Mazurskich. Borsk to maleńka i spokojna miejscowość położona tuż przy Wdzydzkim Parku Krajobrazowym (wdzydzkipark.pl/). To malownicza kraina, w której można odpocząć i aktywnie spędzić czas. Znajdziemy tu liczne szlaki turystyczne, które z pewnością pokochają biegacze, spacerowicze, a także miłośnicy jednośladów.

Największą atrakcją w Borsku jest urokliwe i rozłożyste Jezioro Wdzydze. To raj dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Ten zbiornik wodny pokochali miłośnicy żeglarstwa oraz windsurfingu. Na miejscu można wypożyczyć rowerki wodne, łodzie wiosłowe oraz kajaki. Jezioro to pokochają także wszyscy miłośnicy wędkarstwa. Pobliskie wody obfitują w liczne gatunki ryb drapieżnych. Wdzydzki Park Krajobrazowy można śmiało porównać do krajobrazów, które możemy spotkać na Mazurach. Nic dziwnego, gdyż Pojezierze Kaszubskie uważne jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Obfituje w bogatą faunę i florę. Największą osobliwością jest ptactwo wodne. Znajdziemy tutaj kilka bardzo ciekawych i unikalnych gatunków ptaków.

W pobliżu znajduje się kolejny niezwykły kompleks leśny. A są to mianowicie tajemnicze i bardzo urokliwe Bory Tucholskie. To największy obszar występowania drzew liściastych i iglastych w Polsce. Całkowita jego powierzchnia wynosi około sto dwadzieścia hektarów. Ta liczba robi ogromne wrażenie i wzbudza podziw. To idealne miejsce na spacerowanie, a także spokojne oraz rekreacyjne wycieczki. W pobliżu znajduje się akwedukt w Fojutrowie, będący największym tego typu obiektem w Polsce. Niezwykle bajecznie prezentuje się otoczone lasami Jezioro Charzykowskie.

Borsk to niezwykle piękne miejsce, położone wśród najpiękniejszej polskiej przyrody. Ze względu na ogromne walory przyrodnicze, powstała tutaj skromna, ale w zupełności wystarczająca baza noclegowa (meteor-turystyka.pl/noclegi,borsk,0.html). Turyści wciąż nieśmiało tutaj zaglądają, a z pewnością warto dać szansę tej małej miejscowości. Największą popularnością cieszą się domki letniskowe, położone wśród drzew. Od razu można wyruszyć w trasę rowerem lub pieszo w pobliskie lasy i nad jeziora.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>