Pełen atrakcji Trzęsacz

Posted on 3 listopada 2016

Trzęsacz jest wsią, która zyskuje coraz większą popularność wśród turystów. Główną atrakcją, dla której tłumy przyjezdnych przybywają właśnie tutaj jest morskie kąpielisko. To właśnie tutaj można zażyć słonecznej kąpieli w słonych wodach wspaniałego Morza Bałtyckiego. Oprócz kąpieliska, znajduje się tu również zbudowana kilka lat temu platforma widokowa, pozwalająca na obserwację wzburzonego morza. Na wschód od Trzęsacza przechodzi południk o wartości 15 stopni długości geograficznej wschodniej, który wyznacza czas środkowowschodni. Przez Trzęsacz przebiega również trasa Kolei Wąskotorowej Gryfice-Pogorzelica. Przejażdżka tą koleją jest niezwykłą i niepowtarzalną atrakcją turystyczną, przyciągającą turystów z całego kraju.

Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1331 roku, Trzęsacz jest dość starą wsią. W okresie średniowiecza głównym zajęciem tutejszych mieszkańców było rolnictwo. Uprawa roli stanowiła główne źródło utrzymania ludności. Nieco później część z nich zajęła się również rybactwem. Swoje turystyczne znaczenie wieś zdobyła dopiero w XX wieku. To właśnie wtedy do Trzęsacza przyjeżdżać zaczęła coraz większa liczba turystów. Baza noclegowa zaczęła się rozwijać, a infrastruktura turystyczna zaczęła przyciągać coraz to nowych odwiedzających. Obecnie turyści mogą liczyć na łatwo dostępne noclegi (Trzęsacz), jest ich bowiem całe mnóstwo.

Główną i najbardziej znaną atrakcją regionu jest pozostałość po gotyckim kościele, zbudowanym w wieku XIV, niespełna 2 kilometry od linii brzegowej. Wzburzone fale, podmywające wciąż ściany budynku spowodowały ich niszczenie, toteż wyposażenie kościoła zostało przeniesione do katedry w Kamieniu Pomorskim, a budynek kościoła gotyckiego został pozostawiony samemu sobie. Niszczał z każdym sztormem, do dzisiaj pozostała jedynie jego południowa część. Stanowi ona niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju atrakcję tego typu w całej Europie. Obecnie ściana ruin została zabezpieczona przed kolejnymi zniszczeniami przez sztormy. Miejscem, które zdecydowanie zasługuje na uwagę jest również zabytkowy kompleks pałacowo-dworski, pochodzący z przełomu XVIII i XIX wieku. Obecnie należy on do prywatnych właścicieli, niedaleko kompleksu natomiast znajduje się stadnina koni. Warto wybrać się na spacer po parku dworskim, zapewniającym niesamowite wrażenia, ciszę i możliwość pełnego odpoczynku w gronie rodziny czy przyjaciół.

Bez kategorii


  1. zombi33 pisze:

    plaża w Trzęsaczu tylko dla koneserów :-) trzeba widać na paralotni na dół !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>