Plaża w Kołobrzegu niczym riwiera

Posted on 6 stycznia 2017

Do niedawna plaża w Kołobrzegu niczym szczególnym się nie wyróżniała. Dzisiaj jest jedną z najpiękniejszych polskich plaż, która śmiało może konkurować z niejedną riwierą zachwycając swoją szeroką połacią białego piasku. Do tego liczne uzdrowiska, spa i noclegi – Kołobrzeg jest z pewnością miejscem, które trzeba odwiedzić. Gdybyśmy mieli okazję zobaczyć to miejsce z lotu ptaka, naszym oczom ukazałaby się rozległa plaża w sąsiedztwie zieleni.

Uzdrowiska, ośrodki spa oraz hotele wyrastają tutaj od czasu, gdy Kołobrzeg, za czasów zaboru pruskiego, został odkryty jako uzdrowisko. Nowa plaża zyskała swój wygląd w 2012 roku kiedy 700 tys. metrów sześciennych piasku wydobyto z morza i ułożono na brzegu. Przed jego wypłukiwaniem ma chronić umieszczony poza obszarem kąpieliska kamienny wał oraz tysiące drewnianych pali składających się na falochrony mające łagodzić działanie żywiołu nim dotrze do brzegu.

Najpopularniejsze wakacyjne atrakcje Kołobrzegu to port i latarnia morska. Duży handlowo-przeładunkowy port służy również rejsom pasażerskim – możemy stąd wypłynąć statkiem w morze, aby przekonać się jak wygląda taki rejs. Z przystani w kanale rzeki Parsęty odpływają zarówno statki wycieczkowe oferujące kilkugodzinne rejsy, prywatne jachty jak i promy do Danii i Szwecji. Warto zwrócić uwagę również na architekturę portową, w tym najstarsze budynki. W Kołobrzegu znajduje się jedna z najbardziej znanych latarni morskich w Polsce, która działa cały czas i można ją zwiedzać podziwiając panoramę okolicy i przypatrując się ruchowi statków z tarasu widokowego. Latarnia była wielokrotnie przebudowywana na przestrzeni dekad, a do jej odbudowy po II wojnie światowej wykorzystano konstrukcję dawnego fortu.

Pierwsza latarnia morska w Kołobrzegu uruchomiona została w roku 1666, wtedy światło zapalane było tylko czasowo. Dzisiaj w wieży latarni odbywają się pokazy edukacyjne, mieści się tu również kawiarnia i klub muzyczny. To jedno z najbardziej klimatycznych miejsc jakie można sobie wymarzyć. Kołobrzeg to nie jedna z licznych rybackich wiosek – ma w sobie wiele z dużego miasta tętniącego życiem przez cały rok. Noclegi w Kołobrzegu z bazy Meteora obejmuje zarówno domy wczasowe, kwatery oraz luksusowe hotele – wiele z nich zawdzięcza popularność złożom borowinowym i słonym źródłom, które wykorzystywane są w zdrowotnych i pielęgnacyjnych zabiegach.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>