Podróż w Kosmos i na Dziki Zachód z Chłapowa

Posted on 11 grudnia 2016

Planetarium to atrakcja turystyczna w Chłapowie. Znajduje się przeszło sto pięćdziesiąt metrów od plaży. Podróż w tak zwany Kosmos składa się zatem z dwóch części. Do pierwszej zalicza się krótką wycieczkę przez Układ Słoneczny, aby spojrzeć na najbliższe planety. Następnie wskazuje się projekcję wybranego filmu. Całość trwa około czterdziestu pięciu minut. Należy jednak zaznaczyć, iż ekran planetarium to część kuli, dzięki czemu projekcja otacza poszczególnych widzów z wszystkich dostępnych stron. Teraz każdy przebywający na tych obszarach może poczuć się tak, jak w kosmosie.

Kiedy można jednak tam dotrzeć? Planetarium jest otwarte w okresie wakacyjnym od poniedziałku do niedzieli. Seanse odbywają się od godziny jedenastej do dwudziestej pierwszej. Wskazuje się, iż każdy film rozpoczyna się o pełnej godzinie. W związku z czym kasy Planetarium czynne są mniej więcej na pół godziny przed pierwszym seansem oraz zamykane o godzinie rozpoczęcia ostatniego seansu. 

W okolicy plaży znajduje się tak zwana Sceneria Dzikiego Zachodu. Jest tu mowa o barze, tawernie,są również wozy konne, więzienie czy stacja kolejowa z zabytkowym pociągiem, jak i estrada, ognisko, grillowisko. Należy zwrócić uwagę, iż przekraczając bramę tegoż miasteczka przenosimy się do czasów kowbojów amerykańskich. Można tu zobaczyć szeryfa pilnującego porządku, jeźdźców na koniach, a wszystko to przy dźwiękach przepięknej kowbojskiej muzyki, aby jeszcze bardziej urzeczywistnić tę niecodzienną atmosferę bądź ożywić naszą wyobraźnię.

Podsumowując, podróż w tak zwany Kosmos składa się zatem z dwóch części. Do pierwszej zalicza się krótką wycieczkę przez Układ Słoneczny, aby spojrzeć na najbliższe planety. Następnie wskazuje się projekcję wybranego filmu. Należy jednak zaznaczyć, iż ekran planetarium to część kuli, dzięki czemu wskazana projekcja otacza poszczególnych widzów z wszystkich dostępnych stron. W okolicy plaży znajduje się tak zwana Sceneria Dzikiego Zachodu.

Chłapowo to piękna plaża z dość wysokim klifem, jak i również czysta woda i dziewicza przyroda oraz jednocześnie sąsiedztwo sporych kurortów nadmorskich i rozbudowana baza noclegowa w samej miejscowości [tu dostępna: Chłapowo – meteor-turystyka.pl]. W Chłapowie wymarzone wakacje stają się na pewno rzeczywistością.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>