Smakowite atrakcje w Dziwnowie

Posted on 20 września 2016

Wybierając się na wakacje, oczekujemy słonecznej pogody, komfortowego zakwaterowania i dobrego jedzenia. O ile te pierwsze jest się w stanie przewidzieć, z gastronomia bywa różnie. Kierując się nad morze mamy do wyboru wiele nadmorskich kurortów, które w ofercie mają również wysokiej klasy restauracje, jednak w takich miejscach jak Hel czy Jurata, gdzie zlokalizowane są najlepsze knajpy musimy spodziewać się również wysokich cen. Zatem jeśli nasz budżet jest ograniczony, decydujmy się na miejscowości mniej popularne. Jedną z nich jest Dziwnów.

Mały nadmorski kurort, zlokalizowany w województwie zachodniopomorskim, kusi cenami nie tylko miejscowych jadłodajni. Wynajęcie pokoju w tym miejscu to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych, a można znaleźć nawet takie za 20 złotych na dobę [wszystkie noclegi znajdziecie tutaj ➛http://meteor-turystyka.pl/noclegi,dziwnow,0.html]. W ofercie są jeszcze tańsze kempingi i pola namiotowe, ale to rozwiązanie dla szukających mocnych wrażeń. Oczywiście na polu namiotowym jest prysznic i toaleta, pamiętać jednak należy, że od czasem zupełnie obcych ludzi dzieli nas kawałek materiału i zostawianie wartościowych rzeczy to niezbyt mądre posunięcie. Zatem decydujmy się na typowe pokoje, w większej grupie korzystniej wychodzi, wynajęcie całego domku letniskowego, wówczas opłaty wynoszą około 100 złotych za dobę. Takie rozwiązanie pomaga zaoszczędzić również na posiłkach, bowiem mamy możliwość korzystania z grilla więc kolacje możemy przygotowywać na własną rękę. Jeśli nie będzie smakować, cóż, może powinniśmy korzystać jednak z usług kucharzy w pobliskich knajpach, których dania są naprawdę warte każdej ceny.

Jedną z polecanych w tym miejscu jest Restauracja Polmax. W ofercie posiadają lokalne przysmaki oraz znane, lubiane potrawy kuchni polskiej. Obsługa na wysokim poziomie dopełnia całości, a my wychodzimy zadowoleni, bo i w portfelu coś zostało. Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest restauracja Ambra. To miejsce typowo nadmorskie, które podaje świeże ryby z frytkami i wybraną surówką. Nie ma na co narzekać, bo dania spełnią wymagania nawet najbardziej wybrednych. Pamiętajmy żeby kierować się zawsze w miejsca, gdzie jest najwięcej gości, to wróży sukces. Puste restauracje natomiast omijajmy z daleka, to też o czymś świadczy więc nie należy ryzykować zatrucia. Pamiętajmy o tych prostych zasadach, a do domu wrócimy najedzeni i zadowoleni. Do zobaczenia nad Bałtykiem.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>