Wakacje w Gdańsku pełne jodu

Posted on 15 lipca 2016

Urlop w Gdańsku może nam zapewnić całą masę pozytywnych wrażeń. Jest tu pięknie, atmosfera jest typowo wypoczynkowa. Są to przesłanki, które przeważyły o tym, iż znajduje się tu niezwykle ważny kurort. Nocleg w Gdańsku to doskonały pomysł na to, aby spędzić przyjemne wakacje. To miasto jest niezwykle popularne i urokliwe. Przyjeżdżają tu turyści z różnych zakątków kraju oraz świata, którzy doceniają walory, jakie oferuje im Trójmiasto. Z tego też powodu warto na czas naszego letniego turnusu odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsce do spania w Gdańsku (meteor).

Wie o tym każdy, kto przyjechał kiedykolwiek w te strony, że znakomicie można poruszać się po całym Trójmieście za pomocą Szybkiej Kolei Miejskiej, która nie tylko jest bezpieczna i wygodna, ale też oszczędza nasz czas, ponieważ nie tracimy czasu na skrzyżowaniach czy stojąc w korkach. Stanowi ona swoisty rodzaj warszawskiego metra, co jest niezwykle wygodne i doceniane zwłaszcza w takich momentach, kiedy trzeba szybko gdzieś dojechać. Gdańsk najładniejszy jest latem, kiedy ze względu na sąsiedztwo morza, ma tam miejsce wiele sezonowych atrakcji. Jednak prawda jest taka, że to miasto jest piękne o każdej porze roku. Wielu ludzi przybywa tu w celach zdrowotnych i kuracyjnych, gdyż mogą tu oddychać zdrowym, pełnym jodu powietrzem. Właściwości morskiej bryzy są niecenione, doskonale wpływa zarówno na układ nerwowy, jak też na tarczycę. Jest tu wiele pięknych plaż, które zachęcają turystów do tego, aby się tam wygrzewać na słońcu lub spacerować brzegiem morza. Najsłynniejszymi i najpopularniejszymi osiedlami tego miasta są Oliwa oraz Jelitkowo. Obie dzielnice znajdują się bardzo blisko morza, jak również są one usytuowane na granicy Gdańska z Sopotem. Niezwykle przyjemnie spędza się tu czas.

Do plaży można dojść pieszo, przez park i zajmuje to tylko kilka minut. Na szczególne uznanie zasługuje Starówka w Gdańsku, do której można dojechać tramwajem lub Szybką Koleją Miejską praktycznie z każdego miejsca. Jest ona znakomicie skomunikowana z linią tramwajową. W Gdańsku jest wiele restauracji oraz punktów gastronomicznych serwujących pyszności na bazie ryb. Wspaniale w takiej atmosferze spędza się czas oraz regeneruje swoje siły. Dobrze jest zatem czerpać z obfitości i dobrodziejstw, które oferuje nam Może Bałtyckie. W Trójmieście spędzić można niezwykle przyjemny urlop. A kiedy przybędziemy już na miejsce, będziemy mogli bez przeszkód korzystać z walorów tego miasta.

Bez kategorii


  1. Karolina pisze:

    Jod świetnie wpływa na odporność. Po wakacjach nad morzem nasze dzieci zdecydowanie mniej chorują podczas roku szkolnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>