Wakacje w Szczawnicy

Posted on 12 stycznia 2017

Zazwyczaj na wakacje wybieramy najpopularniejsze kurorty nadmorskie, lub znane miejscowości wypoczynkowe w górach. Tymczasem są jeszcze inne, równie piękne, a może jeszcze bardziej atrakcyjne, które zagwarantują nam wspaniały wypoczynek i niezapomniane chwile za niewielkie pieniądze. Tym miejscem jest Szczawnica. To urokliwe miasteczko, liczące ponad 7 tysięcy mieszkańców, położone w województwie małopolskim. Największym atutem jest jej niezwykła lokalizacja. Miasto znajduje się bowiem tuż przy granicy słowackiej i zaledwie kilka kilometrów od jeden z głównej dróg, prowadzącej do naszego południowego sąsiada. Od wschodu sąsiaduje bezpośrednio z Pienińskim Parkiem Narodowym. Tymczasem po zachodniej stronie roztacza się już tajemniczy Beskid Niski.

Szczawnica to nie tylko magiczne krajobrazy górskie, ale przede wszystkim uzdrowisko. Turyści pokochali to miejsce, ze względu na miejscowe źródła wód mineralnych, a także unikatowy górski mikroklimat. Połączenie tych dwóch aspektów, czyni ją jednym z najbardziej atrakcyjnych kurortów w całej Polsce. Oprócz niezwykłej i zabytkowej Pijalni Wód Mineralnych, położonej w przepięknym Parku Zdrojowym, znajdziemy tu także wiele innych atrakcji, które z pewnością skradną twoje serce. Jedną z nich jest chociażby najdłuższy w Polsce deptak, który liczy prawie 2 kilometry! Trasa prowadzi przez miasteczko, jego największe walory to to, iż jest częścią jednej ze ścieżek rowerowych na Słowację. Prowadzi także wzdłuż brzegu Dunajca, po którym odbywają się słynne spływy do serca Pienińskiego Parku Narodowego. Spacerując można nawet rozkoszować się szumem wody, gdyż jest to niezwykle ciche miejsce. Wzdłuż promenady zaobserwujemy wiele pięknych stref kwiatowych, ławeczki, liczne mosty oraz wiele elementów małej, ale urokliwej architektury. Wieczorem staje się także bardzo atrakcyjna, dzięki odpowiedniemu oświetleniu.

Szczawnica to wspaniały wybór miejsc noclegowych na letnie dni. Nic więc dziwnego, że miejscowa baza noclegowa jest bardzo dobrze rozbudowana i urozmaicona. W jej ofercie znajdziemy zarówno drewniane domki letniskowe, w których najlepiej można poczuć góralski klimat. W związku z tym, że miasto jest uzdrowiskiem znajduje się tutaj wiele sanatoriów oraz innych obiektów uzdrowiskowych. Dużą popularnością cieszą się kameralne obiekty, takie jak pensjonaty, agroturystyki, gościńce oraz wille wczasowe. Jednym z takich obiektów są Noclegi u Bartka, w którym możemy zarezerwować standardowy pokój jak i komfortowy i zadbany apartament. Budynek położony jest w pobliżu drzew, ale także największych miejscowych atrakcji.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>