Warto wypocząć w Dźwirzynie

Posted on 24 listopada 2016

Dźwirzyno leży w środkowej części wybrzeża woj. zachodniopomorskiego, w północno-zachodniej części powiatu kołobrzeskiego. Miejscowość położona jest nad Morzem Bałtyckim, na północno-wschodnim brzegu jeziora Resko Przymorskie. Dźwirzyno leży nad rzeką Starą Błotnicą, na Wybrzeżu Trzebiatowskim – jednym z mezoregionów Pobrzeża Szczecińskiego. Wieś jest położona ok. 10 km na zachód od Kołobrzegu. Dźwirzyno leży na Pomorzu Zachodnim. W latach 1975 – 1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa koszalińskiego. Od wschodu i zachodu, a także od rzeki Błotnicy i brzegu jeziora, miejscowość jest otoczona przez obszary programu Natura 2000, tj. Trzebiatowsko-Kołobrzeski Pas Nadmorski oraz w zbliżonych granicach obszar specjalnej ochrony ptaków „Wybrzeże Trzebiatowskie”.

W 1978 roku, Dźwirzyno zyskało status miejscowości uzdrowiskowej. Można leczyć schorzenia układu krążenia oraz układu oddechowego. Dlatego bardzo popularne stają się turnusy lecznicze, które odbywają się coraz częściej. W miejscowości ulokowany jest kościół p.w. "Matki Bożej Uzdrowienia Chorych" zbudowany w latach 1982 – 1998. Parafia pod tym samym wezwaniem została utworzona w 1986 roku przez biskupa Ignacego Jeża. Przez wieś przepływ rzeka Stara Błotnica. Szeroka plaża miejscowości, przechodzi w kierunku lądu w wysoki wał wydmowy o zróżnicowanej budowie i kształcie dochodzącym miejscami do wysokości 16 m n.p.m.

W Dźwirzynie zostało także wyznaczone letnie kąpielisko. Przy wjeździe od strony Kołobrzegu znajduje się ścieżka zdrowia. Jest również wiele ośrodków wypoczynkowych dla turystów, w których każdy przyjezdny znajdzie coś dla siebie. Ciekawe pokoje do spania proponuje Pensjonat Tropicana – mieści się przy ulicy Wyzwolenia oraz Ośrodek Wypoczynkowy Majed przy ulicy Spacerowej. Oferują bardzo przyjemne i ładne pokoje dla urlopowiczów. Na terenach noclegowych często istnieje możliwość zorganizowania grilla, dla dzieci przygotowane są place zabaw.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>