Weekendowy wyjazd poza miasto – Puck

Posted on 20 listopada 2016

Puck to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Na turystów czekają nie tylko piękne morskie krajobrazy, liczne zabytki i atrakcje, ale także niepowtarzalny klimat i gościnność. Samo miasteczko liczy niewiele ponad jedenaście tysięcy mieszkańców, jednak w szczytowych okresach sezonu jego ulice, rynek, a także plaża tętnią życiem. Nic więc dziwnego, gdyż turyści pokochali piaszczyste, szerokie i niemalże dzikie plaże, a także przyjemne wody Bałtyku. Poza plażowaniem na letników czeka wiele parków rozrywki, a także możliwość uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Turyści chętnie wypożyczają łódki, kajaki, motorówki oraz sprzęt do windsurfingu oraz kitesurfingu.

Na szczególną uwagę zasługują zabytkowe zabudowania Pucka, które można podziwiać na rynku, stanowiącym serce całego miasta. Znajdziemy tu wiele restauracji oraz kawiarni, w których możemy spróbować miejscowych przysmaków. W mieście znajduje się także wiele łowisk, w których sami możemy złowić rybę, po czym samodzielnie ją przyrządzić.

Jedną z największych atrakcji Pucka są Groty Mechowskie [kliknij -> wikipedia]. To niezwykłe rzeźby skalne, będące dziełem matki natury. To swoisty unikat na terenach nizinnych na skalę europejską. Do wnętrza niewielkiej groty prowadzi kilka wejść, które zostały ozdobione wspaniałymi filarami, które oczywiście są także dziełem przyrody.

W Pucku znajduje się także bogata i dobrze rozwinięta baza noclegowa [kliknij -> meteor], która stale się powiększa i unowocześnia, aby sprostać oczekiwaniom coraz bardziej wymagających turystów. Jednym z bardziej luksusowych obiektów noclegowych jest Willa Puck. Ośrodek znajduje się w urokliwej, odrestaurowanej kamienicy. Na gości czekają niezwykle ekskluzywne i gustownie urządzone wnętrza. Obiekt dysponuje także klimatyczną restauracją, która serwuje dania regionalne jak i z kuchni międzynarodowej. Turyści bardzo chwalą sobie Pensjonat Brown, w którym mogą odpocząć w ciszy i spokoju na łonie natury z dala od miejskiego zgiełku i hałasu. Obiekt oferuje przestronne kilkuosobowe pokoje z własnymi łazienkami, a także aneksem kuchennym. Pensjonat położony jest w zacisznym miejscu i stanowi doskonałą bazę wypadową do pobliskich atrakcji. Puck to jedno z piękniejszych miejsc nad polskim wybrzeżem, które z pewnością warto odwiedzić, aby zapomnieć choć na chwilę o szarej codzienności.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>