Zabytki w Darłówku

Posted on 25 października 2016

Zastanawiamy się, gdzie wybrać się na wakacje. Morze, góry czy Mazury? To trudna decyzja, choć można wyjść z założenia, że przecież góry najpiękniejsze są zimą, a Mazury to kierunek wybierany na majówkę. W wakacje zatem wybierajmy się nad Bałtyk, przecież zimą nie odwiedzimy tych okolic. Jest wiele kurortów, które kuszą nas swoimi ofertami. Jeśli chcemy wybrać miejscowość o pięknym położeniu i dostępie do dwóch akwenów, możemy wybrać którąś z miejscowości na półwyspie, jednak ceny skutecznie nas odstraszą. Drugą opcją jest Darłówko, położone w województwie zachodniopomorskim, nad samym wybrzeżem Bałtyku. Dodatkową atrakcją jest fakt, że to właśnie w tym miejscu jest ujście rzeki Wieprzy. Taka lokalizacja sprawia, że jest tutaj port, który daje możliwość skorzystania z rejsów wycieczkowych po Bałtyku. Kto nie chciałby podziwiać uroków okolicy z pokładu statku? Należy również wspomnieć, że ceny noclegów są wyjątkowo przystępne i zaczynają się już od 30 złotych za dobę. To rewelacyjna informacja dla turystów. Jest jeszcze jeden fakt, którego nie można pominąć, mianowicie w Darłówku jest kilka wartych zobaczenia zabytków.

Jednym z nich jest kościół świętej Gertrudy, zbudowany w stylu gotyckim, otwarty dla zwiedzających przez cały rok. Jest także Zamek Książąt Pomorskich, miejsce szczególne, którego po prostu nie można przeoczyć. Obecnie otwarty jest dla zwiedzających w formie muzeum. Należy wspomnieć również o kościele mariackim, rynku staromiejskim, na którym jest kilka ciekawych obiektów oraz o Kamiennej Bramie, będącej niegdyś częścią obwarowania miasta. Taka ilość zabytków w malutkim kurorcie zapewnia rozrywkę na całe godziny, co pomaga przetrwać pochmurne dni. Koniecznym jest umieszczenie w tym zestawieniu Mauzoleum Pomorskiego, gdzie znajdują się szczątki króla Eryka, Elżbiety oraz księżniczki Pomorza Jadwigi. Takim zestawieniem zabytkowych budynków nie może pochwalić się żadna inna miejscowość.

Darłówko zaprasza i oferuje ciekawe noclegi. Znajdziemy tu liczne hotele, hostele, domy wczasowe, kwatery prywatne a także pola namiotowe i kempingowe. Każdy turysta z pewnością wybierze tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>