Zaciszny pobyt w Chłopach

Posted on 22 września 2016

Lato to z całą pewnością ulubiona pora roku i to nie tylko ze względu na wakacje oraz obfite promienie słoneczne. Uwielbiamy ten okres przede wszystkim ze względu na podróże, wyjazdy, odwiedzanie nowych miejsc i poznawanie nowych ludzi. Nie przepadamy za tłokiem, miastem i hałasem, dlatego warto odwiedzać wszystkie mniejsze i spokojniejsze miejscowości. W tym roku ze względu na ograniczony budżet nie mogliśmy sobie na zbyt wiele pozwolić, ale jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani  wyborem. W ostatnim tygodniu lipca odwiedziliśmy małą wieś w powiecie koszalińskim. Chłopy to dość nietypowa ale i z pewnością intrygująca nazwa miejscowości, liczy niewiele ponad dwieście mieszkańców. To przede wszystkim typowa osada rybacka, a pyszne ryby nad morzem to dla mnie obowiązek i wyznacznik jakości kurortu.

Tym, co najbardziej nam się podobało w Chłopach była miła, cicha i nie duża grupa turystów. Spacerując ulicami, czy ścieżkami nie czuło się takiego zatłoczenia jak w dużych kurortach, jak chociażby w Kołobrzegu, który odwiedziliśmy rok temu. Na plaży można spokojnie wypoczywać na leżaku, z książką w promieniach słońca bez wścibskich i niegrzecznych podglądaczy. Piasek i morze to po prostu bajka, a spacer po miejscowym molu budzi niepowtarzalne emocje i wrażenia. Planując ten wyjazd szukaliśmy najtańszego rozwiązania jakim zawsze były domki letniskowe. Gdy przeglądaliśmy oferty noclegów w Chłopach (na meteor-turystyka.pl) postanowiliśmy zdecydować się na pensjonat, gdyż w porównaniu z innymi miejscowościami turystycznymi było bardzo tani. Pokoje nie były bardzo luksusowe, ale jak najbardziej wygodne i co najważniejsze niedrogie. W ofercie znajdował się także basen.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>